"/> به وبلاگ تمام بسکتبالی نوید خوش آمدید - مطالب مرداد 1389

تو دنیا فقط یه ورزش داریم اونم بسکتباله.....ایول به هر چی بسکتبالیه

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
اگه موافقی که وبلاگم رو بروز کنم لطفا یک نظر بذار مرسی . . . .


نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/31-06:41

تاریخچه ی بسکتبال ایران

بسكتبال در ایران در سالهای 1310 به بعد بطور غیررسمی فعالیتش در بعضی از مدارس دنبال شد تا اینكه در سال 1314 این ورزش بطور رسمی بوسیله آقای فریدون شریف زاده معرفی شد و بطور سریع در كلیه استانهای كشور از طریق مدارس مدارس اشاعه پیدا كرد.
در سال 1324 فدراسیون بسكتبال ایران تاسیس شد.
در سال 1948 برای اولین بار تیم ملی ایران در المپیك لندن شركت كه بازیكنان تیم ایران افراد مشروحه ذیل بودند :
دكتر صعودی پور-حسین سروری-حسین جبارزادگان-اصغر احساسی-اسفندیاری-رفعت جاه-حسین هاشمی- كاراندیش-اشتری-ابوالفضل صلبی-شادمان-صادقی كه تیم ایران بازی های خوبی انجام داد.
در سال 1950 تیم ایران در یك جام اروپایی كه در كشور تركیه بین تیم های فرانسه ، یوگسلاوی ، ایتالیا ، مصر ، اتریش و تركیه بود شركت داشت كه با بازی های خوبی كه انجام داد پس از پیروزی بر ایتالیا ، اتریش و مصر در جای سوم قرار گرفت.
در سال 1951 در اولین دوره بازی های آسیایی كه در دهلی بود شركت نمود كه در این دوره از بازی ها تیم ایران در جای سوم آسیا قرار گرفت.
در سال 1962 در بازی های چهارجانبه كه بین تیم های پاكستان ، سیلان ، تركیه و ایران در لاهور پاكستان انجام شد شركت نمود.
در سال 1963 باز در بازی های چهارجانبه در سیلان حضور یافت.
در سال 1964 در تهران تیم ایران موفق شد بازی های چهارجانبه را با پیروزی به پایان برساند.
در سال 1966 تیم ایران در بازی های آسیایی بانكوك حضور یافت و پس از شكست از تیم های فیلیپین ، اسرائیل و كره جنوبی و پیروزی بر تیم های برمه و ویتنام در جای هفتم قرار گرفت.
در سال 1970 دوباره بازی های آسیایی در كشور تایلند بود و این بار هم تیم ایران هفتم شد.
در سال 1974 تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی بسكتبال آسیا در كشور فیلیپین شركت نمود و بازی های خوبی كه انجام داد در جای پنجم قهرمانی آسیا قرار گرفت. در این بازی ها بود كه آقای محسن خلخالی بعنوان عضو تیم آسیا انتخاب شد و آقای امیر ایلیاوی جزو بهترین های آسیا شد.
در سال 1974 د ر بازی های آسیایی تهران تیم ایران در جای هفتم قرار گرفت كه پس از حذف تیم كره شمالی یك پله بالاتر قرار گرفت و ششم شد.
در سال 1976 در بازی های سه جانبه كه در كشور پاكستان بین تیم های ایران ، تركیه و پاكستان بود حضور یافت و سوم شد.
در سال 1357 تیم ملی بازی های خوبی در كشور شوروی انجام داد كه با شكست و یك پیروزی به ایران بازگشت.
در سال 1358 به بازی های آسیایی اعزام شد.
در سال 1360 به مسابقات قهرمانی آسیا كه در كشور هند بود در شهر كلكته شركت داشت و در جای هشتم قرار گرفت.
در سال 1361 با وجود اینكه تیم ملی ایران از هر لحاظ در آمادگی بسر می برد و مدت سه ماه در اردو بود یك هفته قبل از مسابقات اجازه شركت به این تیم داده نشد.
در سال 1362 آخرین باری كه تیم ملی ایران در بازی های رسمی شركت داشت در یك سال قبل بود كه در این دوره از بازی ها چهره خوبی از خودش نشان داد و پس از 5 پیروزی بر تیم های پاكستان ، اندونزی ، هنگ گنگ ، هند و اردن و یك شكست از تیم چین در جای پنجم قرار گرفت. در این دوره بود كه مرحوم مجید پاشا مقدم به عضویت تیم آسیا درآمد.
در سال 1381 تیم ملی جوانان بسكتبال نایب قهرمان آسیا و جواز حضور در جام جهانی مالزی را بدست آورد و به مقام شانزدهم رسید.
در سال 1383 تیم های ملی جوانان در كشور هندوستان و امید در تهران هر دو برای اولین بار در تاریخ تاسیس این فدراسیون مقام اول آسیا و برنده مدال طلا گردیدند و تیم ملی امید به جام جهانی راه پیدا نمود كه در مرداد ماه 84 به آرژانتین اعزام می گردد.
در سال 1383 و 1384 تیم ملی مردان قهرمان اول مسابقات غرب آسیا در تهران و لبنان شد.
در سالهای 1382 و 1383 تیم ملی نوجوانان قهرمان غرب آسیا شد.
در سال 1384 جام ملت های آسیا در كشور قطر با حضور 16 تیم در چهار گروه برگزار شد كه تیم های چین ، لبنان و قطر مقام های اول تا سوم را بدست آوردند و تیم ایران در جای ششم ایستاد.

پیدایش و توسعه ورزش بسكتبال

تا قبل از سال 1891 میلادی ورزش های فوتبال آمریكایی و بیسبال نزد مردم ایالات متحده بسیار محبوب و مورد توجه بودند. این دو ورزش بعلت ویژگی های خاص خود و نیاز به مكان بسیار بزرگ در فضای آزاد و بنابراین در فصول معینی از سال قابل اجرا بودند. لذا در فصل زمستان فعالیت های ورزشی بسیار كم رونق و به ژیمناستیك ، حركات سوئدی و راهپیمایی خلاصه شده و در بعضی نقاط بصورت تعطیل در می آمد. از این رو دست اندركاران امر بر آن شدند تا ورزشی ابداع نمایند كه از طرفی امكان اجرای آن در تمام فصول سال میسر باشد و از طرف دیگر حد فاصل زمانی بین فوتبال و بیسبال را پر كند. علاوه بر این ، هدف دیگری كه با ابداع این ورزش در مدنظر قرار داشت ادامه فعالیت های ورزشی ورزشكاران دو رشته فوق بود تا بدینوسیله بتوانند با ادامه اینگونه فعالیت ها در خارج از فصل آغاز نمایند. با توجه به نكات فوق بود كه بسكتبال در سال 1891 توسط یكی از اساتید ورزش كالج اسپرینگ فیلد به نام دكتر جیمز نیسمیت اختراع شد. چون در این بازی از سبد و توپ استفاده می شد و هدف پرتاب و قرار دادن توپ در داخل سبد بود لذا نام بسكتبال را بر روی آن نهاد. در این سال برای اولین بار بود كه این ورزش در كالج مذكور در ایالت ماساچوست آمریكا اجرا گردید.
وسایل اولیه عبارت بودند از یك سبد هلو ، لاستیك داخل توپ فوتبال. پنج اصل اساسی در شكل گرفتن این ورزش مورد توجه قرار گرفت كه عبارت بودند از :
1- این بازی به یك توپ نیاز دارد كه بایستی بزرگ ، سبك و بوسیله دو دست حمل شود.
2- هیج كس اجازه ندارد زمانیكه توپ را دراختیار دارد بدود.
3- هنگامیكه توپ در جریان است هیچ یك از بازیكنان مجاز نیستند محدودیتی برای بدست آوردن توپ توسط سایر بازیكنان بوجود آورند.
4- هر دو تیم منطقه مشابهی را اشغال می نمایند.
5- سبد (حلقه) بایستی افقی بوده و در مكانی بالاتر از بازیكنان قرار داشته باشد.
نحوه قرار كگرفتن سبد هلو به این صورت بود كه یا آن را روی پایه ای نصب می كردند و با به بالكن موجود در سالن متصل می شد. در كنار این پایه یا بالكن نردبانی قرار داشت كه هر موقع توپ به ثمر می رسید یكی از بازیكنان از آن بالا می رفت و توپ را از داخل آن خارج نموده بازی مجددا از نیمه زمین آغاز می گردید. در سال 1982 یعنی به فاصله یك سال پس از اختراع بسكتبال مسابقه ای توسط دو تیم به نمایش گذاشته شد كه یكی از تیم ها را دكتر نیسمیت و دیگری را آموس آلونرواستگ رهبری می نمود. پس از اجرای این نمایش بود كه ورزش بسكتبال به سرعت توسعه و گسترش یافته و روز به روز محبوبیت بیشتری بین جوانان كسب نمود.
بسكتبال برخلاف بسیاری از ورزش های دیگر از ابتدای امر مورد توجه خانم ها نیز قرار گرفت و اولین تیم بانوان در سال 1891 در محل كار یا دانشكده مخترع آن تشكیل و در سال 1899 میلادی برای اولین بار كتاب قانون بسكتبال برای بانوان منتشر گردید.
بررسی و مطالعه قوانین و مقررات این بازی در گذشته و تغییرات آن بازگوكننده جالبی از جنبه های مختلف گسترش این ورزش می باشد. بدین معنی كه بسكتبال در ابتدا خیلی آرام و آهسته اجرا می شد و به قدرت جسمانی كمتری نیاز داشت. زمین بازی در مراحل اولیه گسترش این ورزش به سه قسمت تقسیم می شد و بازیكنان هر ناحیه تنها می توانستند در منطقه مربوط به خود به فعالیت بپردازند. بعدها كه بازی از سرعت بیشتری برخوردار شد زمین بازی نیز به دو قسمت تبدیل گردید. در آغاز پیدایش بسكتبال بازیكنان مجاز بودند تنها یكبار توپ را زمین بزنند. بعدها این تعداد به دو یا سه بار افزایش یافت. در حال حاضر این تعداد محدود نبوده و بازیكن مجاز است با توجه به موقعیت خود در زمین بازی پس از دراختیار گرفتن توپ هرچند بار كه مایل باشد آن را به زمین بزند.
نكات جالبی كه در مجموعه سیزده گانه قوانین مقدماتی بسكتبال در آن زمان جای داشت عبارت بودند از :
1- امكان ضربه زدن به توپ وجود داشت اما نه با مچ دست.
2- هرگاه بازیكنی بهر دلیلی از بازی اخراج می شد بازیكن دیگری بجای وی به بازی وارد نمی شد.
3- یك امتیاز به نفع تیم مقابل تیمی كه مرتكب سه خطا شده بود ثبت می شد.
4- وقتی توپی از زمین خارج می شد اولین فردی كه آن را لمس می كرد صاحب آن شناخته شده و می توانست توپ را به داخل زمین پرتاب نموده و آن را به جریان بگذارد.
بازی از دو نیمه 15 دقیقه ای و یك استراحت 5 دقیقه ای بین دو نیمه تشكیل می شد. تعداد بازیكنانی كه یك تیم را تشكیل می دادند به اندازه زمین بستگی داشت و بین 3 الی 40 نفر متغیر بود. تعداد كمتر از حالت تكنیكی و علمی بیشتر و تعداد زیادتر از جنبه تفریحی بیشتری برخوردار بود. بهترین شكل یك تیم از نظر تعداد و تركیب نفرات به این صورت بوده كه دروازه بان دو گارد ، سه سانتر ، دو فوروارد و یك بازیكن در انتهای زمین. بنابراین در آغاز تعداد مطلوب برای یك تیم 9 نفر بود. وظیفه دروازه بان و دو گارد جلوگیری از كسب امتیاز توسط بازیكنان تیم مقابل. فورواردها مسئول كسب امتیاز و سانترها نقش تغذیه كننده بازیكنانی را در جلو بهترین فرصت را دراختیار داشتند عهده دار بودند. بازیكنان در این زمان از لباس ژیمناستیك كه عبارت بود از یك شلوار بلند و بلوز آستین كوتاه استفاده می كردند.
فقدان قوانین و مقررات در دوره مقدماتی بسكتبال باعث پیدایش مسائل اجرایی بسیار و درنتیجه كاهش جذابیت این بازی شد. بطور مثال بازیكنان بلندقد در كنار سبد می ایستادند و با دریافت توپ از سایر بازیكنان آن را به ثمر می رساندند و از انجام حركات جالب كه در حال حاضر در بازی بسكتبال و بویژه در تاكتیك های حمله مشاهده می شود خبر و اثری نبود. مسئله دیگری كه از تحرك بازی می كاست آن بود كه بازیكن هرقدر مایل بود می توانست توپ را نزد خود نگاه دارد. بهمین نحو یك تیم می توانست به مدت دلخواه توپ را حفظ نماید.
این وضع تا سال 1930 با تغییرات جزئی كه به نمونه هایی از آن اشاره خواهد شد ادامه داشت.
1- ابتدا به هر پرتاب یك امتیاز و به پرتاب های دورتر از 6 متر ، 3 امتیاز تعلق می گرفت.
2- تعداد خطاهایی كه به اخراج بازیكن منتهی می شد از 2 به 5 نفر افزایش یافت.
3- تعداد متغیر بازیكنان در سال 1897 روی 5 نفر تثبیت شد.
4- دریبل كننده تنها می توانست با یك دست دریبل كند و تا سال 1901 اجازه شوت نداشت.
5- در سال 1908 استفاده از هر دو دست در دریبل مجاز شد.
در سال 1930 تحول چشمگیری در این ورزش بوجود آمد و با تجدیدنظر در مقررات موجود و تكمیل آنها بسكتبال بسمت تكامل هرچه بیشتر گام برداشت. در این سال بود كه هنك لوئی ستی دانشجوی دانشگاه استانفورد كالیفرنیا برای اولین بار شوت جفت را به نمایش گذاشت و باعث افزایش تحرك و درنتیجه محبوبیت این ورزش در بین جوانان گردید. این اختراع بهمراه قوانینی نظیر قانون 3 ثانیه و 10 ثانیه (1936) كه به افزایش تحرك بازیكنان منجر گردید باعث شد كه این مرحله بعنوان نقطه عطفی در توسعه و گسترش بسكتبال محسوب شود. زیرا علاوه بر افزایش قابل ملاحظه سرعت در بازی ، از نقطه نظرهای تكنیكی و تاكتیكی باعث پیدایش عوامل مختلف نسبت به دستیابی به هدف و پرتاب توپ در سبد شد.
امروزه در بسیاری از كشورهای جهان بازی بسكتبال جای خود را در بین ورزش ها پیدا نموده و طرفداران زیادی دست و پا كرده است بطوریكه در اكثر مدارس و دانشگاهها و سایر موسسات آموزشی جوانان به اجرای آن مبادرت می ورزند
تا سال 1932 بسكتبال در جمع ورزش های المپیكی قرار نداشت. در المپیك 1936 برلین بود كه برای اولین بار این رشته به لیست ورزش های متداول المپیك افزوده گشت و اولین دوره مسابقات آن با شركت 21 تیم برگزار گردید.
این بازی در سالهای 1314 . 1315 شمسی برای اولین بار توسط آقای فریدون شریف زاده كه در آن زمان تحصیلات عالیه خود را در كشور تركیه به پایان رسانیده بود ارائه شد. نامبرده در كالج البرز این ورزش را متداول نمود و سپس سایر مربیان ورزش در كشور به ترویج آن مبادرت ورزیدند. آهنگ گسترش بسكتبال در ایران نیز مانند سایر كشورهای جهان بسیار سریع بود بطوریكه بیش از 10 سال از آن تاریخ نگذشته بود كه تیم بسكتبال كشور ما در بازی های المپیك 1948 لندن شركت نمود.

 

منبع سایت رسمی فدراسیون بسکتبال
داغ کن - کلوب دات کام
نظر() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:31

رنکینگ ایران در جهان

رنکینگ ایران در جهان

برای دیدن مطلب روی اینجا کلیک کنین
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:20

وضعیت گروه ایران

وضعیت گروه ایران

ایران در گروهB قرار دارد وبا تیم های آمریکا،برزیل،تونس،کرواسی،اسلونی هم گروه است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:06

زمان بازی های ایران در جام جهانی بسکتبال

زمان بازی های ایران در جام جهانی بسکتبال

6شریور---->>>ایرن-برزیل

7شهریور--->>>ایران-کرواسی

8شهریور--->>>ایران-تونس

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:04

بسکتبالیست های نوجوان به اردو فراخوانده شدند

بسکتبالیست های نوجوان به اردو فراخوانده شدند
تهران - دهمین اردوی آمادگی تیم نوجوانان ایران به مدت 9 روز از اول شهریور ماه در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود .
به گزارش روز شنبه ایرنا، در این اردو که تحت نظر سازمان تیم های ملی بسکتبال برگزار می شود، احمد مازدیستان، حمیدرضا شمس فلاورجانی، جواد زارعی کلوئی و ناصر پیروردی زاده نوجوانان برتر را هدایت می کند .
حامد بیگی، کیاوش کاتبی، آرمی نظریان، حمیدرضا اسدیان، آرین نامدار قشقائی، امیرعلی کامکار، علی والامنش، شاهین وثوقی شهسواری، علی احمدی طباطبایی، سیدعرفان سمائی و مهدی میرزائی از جمله نفرات دعوت شده به این اردو هستند.
همچنین اشکان اله ویسی، وفاه ثابت راسخی-تهران، کیوان اشرف زاده فولادی، علیرضا شیخ رضائی، واهاگن غریبیان،محمدامین همدانی، وحید دلیرزهان، محمدرضا نهضتی، محمدیزدان پناه کبرائی، پوریا سالاری از دیگر نفراتی هستند که باید خود را به کارد فنی تیم معرفی کنند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:03

*****نیکخواه بهرامی*****

نیکخواه بهرامی:با برطرف شدن مصدومیتم، تمرینات گروهی را از سر می گیرم
تهران - ملی پوش تیم بسکتبال ایران گفت: با توجه به مصدومیتی که از ناحیه زانوی پای چپ خود داشتم چند روز ابتدایی اردوی تیم ملی را استراحت کرده اما از امروز تمرینات گروهی خود را از سر می گیرم.
"محمد صمد نیکخواه بهرامی" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،‌افزود: با توجه به فشار تمرینات و نداشتن فرصت استراحت در چند وقت اخیر،‌ متاسفانه از ناحیه زانوی پای چپ خود احساس درد شدید داشتم که با گرفتن عکس MRI خوشبختانه موضوع غیر حاد تشخیص و با چند روز استراحت حل شد.
وی ادامه داد: رقابت های جام جهانی ترکیه نزدیک است و همه ملی پوشان خود را برای حضوری شایسته در این میدان بزرگ آماده می کنند، مدعیان با تمامی قوا به این رقابت ها پا خواهند گذاشت و بدون شک جدال بسیار سختی با تیم های حاضر در این مسابقات داریم که امیدوارم بتوانیم عملکرد قابل قبولی را از خود بر جای بگذاریم.
ملی پوش بسکتبال ایران تصریح کرد:‌ انتظار از تیم ملی ایران بسیار بالاست اما باید منطقی و به دور از احساس از بازیکنان کشورمان توقع داشته باشیم، آنهایی که بسکتبال را دنبال می کنند می دانند که بسکتبال تیم های مدعی چون آمریکا و اسلوونی به هیچ عنوان قابل مقایسه با بسکتبال ایران نیست و این به معنای آن است که در رقابت های جهانی ترکیه در جدالی نا برابر باید به مصاف حریفان خود برویم.
نیکخواه بهرامی گفت: به نظر من گروه ایران گروه بسیار سختی است و حضور تیم هایی چون آمریکا، برزیل، تونس،‌اسلوونی و کرواسی گواه این ادعاست، اما به هر شکل ممکن می خواهیم از این فرصت طلایی به بهترین شکل استفاده کنیم و تجربه ارزشمندی را به بسکتبال ایران منتقل کنیم.
ملی پوش بسکتبال ایران در خصوص بازی ایران و پیش بینی خود از رقابت های جهانی ترکیه ادامه داد: شاید تنها در مقابل تونس باید خود را برنده از پیش تعیین شده بدانیم چرا که در مقابل سایر تیم های دیگر از شانس بسیار کمی برای برتری برخوردار هستیم و تنها به دنبال آن هستیم تا شایستگی های خود را به نمایش بگذاریم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:02

ملی پوش بسکتبال: مصدوم هم باشم برای ایران به میدان می روم

ملی پوش بسکتبال: مصدوم هم باشم برای ایران به میدان می روم
تهران - ملی پوش تیم بسکتبال ایران گفت: حضور در تیم ملی ایران برای من ارزش بسیار دارد و حاضرم با مصدومیتی که دارم برای موفقیت خود و ایران به مصاف حریفان جهانی بروم.
"آرن داوودی" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در رقابت های جام استانکوویچ با مصدومیت رو به رو شدم اما پس از چند روز استراحت دوباره تمرینات خود را آغاز کردم تا خود را برای رقابت های جام جهانی ترکیه آماده کنم.
وی ادامه داد: با شروع تمرینات در کنار سایر ملی پوشان کار خود را آغاز کردم اما در روز دوم تمرینات از همان ناحیه ای که مصدوم بودم دچار مشکل شدم و به همین دلیل مجبور شدم دوباره فزیوتراپی کنم اما با قاطعیت خواهم گفت تحت هر شرایطی که باشم برای ایران به میدان خواهم رفت و نمی خواهم این فرصت گرانبها را به هیچ قیمت از دست بدهم.
ملی پوش بسکتبال ایران در مورد حریفان کشورمان در رقابت های جام جهانی ترکیه افزود: بدون شک گروه ایران، گروه بسیار سختی است و نباید انتظار نتایج غیر منطقی را داشت اما با تمام وجود به مصاف آن ها می رویم و سعی خواهیم کرد عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذاریم.
وی تاکید کرد: ملی پوشان وظیفه ای سنگین را بر دوش خود احساس می کنند و امیدوارم بتوانیم از حیثیت نام و بسکتبال ایران در جام جهانی ترکیه به خوبی دفاع کنیم.
ملی پوشان کشورمان در نخستین دیدار خود در شانزدهمین دوره رقابت های جام جهانی ترکیه 28 آگوست مصادف با 6 شهریور ماه به مصاف برزیل خواهند رفت.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:00

آخرین خبر از مصدومان تیم ملی

آخرین خبر از مصدومان تیم ملی بسکتبال ایران قبل از جام جهانی ترکیه
تهران - پزشک تیم ملی بسکتبال ایران گفت: ملی پوشان ایران با 3 مصدوم تمرینات خود را پیگیری می کنند که تنها در مورد عدم حضور یکی از آنها ابهام وجود دارد و 2 نفر دیگر بدون شک به رقابت های جهانی ترکیه خواهند رسید.
"علی رضا تفضلی" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: محمد صمد نیکخواه بهرامی از ناحیه زانوی پای چپ خود مشکل داشت که پس از بررسی آخرین وضعیت وی و گرفتن عکس های MRI مشخص شد مشکل خاصی وجود ندارد و تنها التهابی در ناحیه مورد نظر است که با استراحت حل خواهد شد.
وی ادامه داد: متاسفانه در مورد حامد آفاق باید گفت وضعیت حضور وی در جام جهانی ترکیه در هاله ای از ابهام است، این ملی پوش بسکتبال کشورمان از ناحیه رباط زانو دچار مصدومیت شده که در حال حاضر زیر نظر ارتوپد به مداوای خود مشغول است و هنوز نمی توان در خصوص حضور یا عدم حضورش حرفی زد هر چند که به احتمال فراوان باید وی را غایب بزرگ این رقابت ها نامید.
پزشک تیم ملی بسکتبال ایران گفت: آرن داوودی نیز یکی دیگر از مصدومان تیم ملی است که در رقابت های جام استانکوویچ از ناحیه مچ پا آسیب دید اما از بابت وی نگرانی نداریم و بدون شک با فیزیوتراپی هایی که برای او در نظر گرفته شده، به جام جهانی ترکیه خواهد رسید.
وی در ادامه تاکید کرد: سایر بازیکنان در شرایط خوب بدنی قرار دارند و هیچ مشکلی برای حضور شایسته ایران در رقابت های جهانی ترکیه وجود ندارد.
6610داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-21:00

نخستین نشست هماهنگی و بررسی قرارداد بازیکنان بسکتبال برگزار می شود

نخستین نشست هماهنگی و بررسی قرارداد بازیکنان بسکتبال برگزار می شود
تهران - نخستین جلسه هماهنگی و بررسی نوع قراردادهای بازیکنان ، کادر فنی و برنامه ریزی مسابقات سوپر لیگ در سال جاری برگزار خواهد شد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، در این نشست مدیران عامل وسرمربیان تیم های مهرام، پویا، دانشگاه آزاد،‌ ذوب آهن اصفهان،‌ توزین الکتریک کاشان،‌ صبای مهر قزوین،‌ لوله a.s شیراز،‌ شهرداری گرگان، هیات بسکتبال شهرکرد،‌ پتروشیمی بندرامام،‌ راه و ترابری قم و حفاری ملی ایران حضور دارند در مورد نوع قراردادهای بازیکنان و کادر فنی و برنامه ریزی مسابقات سوپر لیگ در سال جاری بحث و تبادل نظر خواهد شد.
این نشست روز دوشنبه اول شهریور ماه راس ساعت 16 در محل تالار اجتماعات سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران تشکیل خواهد شد.
بر اساس اعلام مسوولان فدراسیون بسکتبال، عدم حضور دعوت شدگان به منزله انصراف در این نشست تلقی خواهد شد.
6610داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-20:57

ایران تیم نیوزلند را شکست داد

المپیک نوجوانان سنگاپور
بسکتبالیست های ایران تیم نیوزلند را شکست دادند
تهران - تیم بسکتبال سه نفره ایران در ادامه بازی های المپیک نوجوانان 2010 سنگاپور با نتیجه 29 بر 17 تیم نیوزلند را شکست داد.
به گزارش روز شنبه ایرنا، بسکتبالیست های کشورمان که در دیدار قبلی خود در این رقابت ها با ناداوری از تیم آرژانتین مغلوب شدند و از قرار گرفتن در بین هشت تیم برتر این مسابقه ها بازمانده بودند برای کسب عنوان نهم تا سیزدهم به مصاف نیوزلند رفتند.
تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان فردا - یکشنبه - برای کسب عنوان نهم بازی های المپیک سنگاپور به مصاف تیم فیلیپین می رود.
نخستین دوره بازی های المپیک نوجوانان با حضور سه هزار و 600 ورزشکار رده سنی 14 تا 18 سال از 204 کشور در 26 رشته ورزشی از 24 مرداد ماه آغاز شده است و این مسابقات چهارم شهریور ماه به پایان می رسد.
7537داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-20:52

روادید ملی پوشان بسکتبال ایران برای حضور در لیتوانی صادر شد

 
روادید ملی پوشان بسکتبال ایران برای حضور در لیتوانی صادر شد
تهران - مدیر تیم های ملی بسکتبال ایران گفت: روادید ملی پوشان برای حضور در لیتوانی صادر شده است و اگر بتوانیم ظرف 48 ساعت آینده بلیت پرواز را خریداری کنیم به این کشور سفر خواهیم کرد.
رضا مشحون روز جمعه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی بسکتبال ایران برای شرکت در رقابت های جهانی ترکیه اردوها و دیدارهای تدارکاتی مختلفی را در برنامه دارد که دیدار با تیم قدرتمند لیتوانی از جمله این برنامه هاست.
وی اظهار داشت: متاسفانه چون لیتوانی در ایران سفارت ندارد، سفارت مجارستان حافظ منافع این کشور در ایران است که پس از پیگیری های مستمر عصر روز گذشته روادید ملی پوشان از سوی سفارت مجارستان صادر شد و هم اکنون تنها مشکل، خرید بلیت هواپیماست چرا که، پرواز مستقیم به لیتوانی وجود ندارد و ما مجبور هستیم از طریق استانبول ترکیه یا مسکو روسیه به این کشور سفر کنیم.
مشحون در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه چرا تاکنون برای خرید بلیت ها اقدام نشده است، گفت : مطمئن نبودیم روادیدها به موقع صادر می شود و اگر قبل از اخذ روادید، بلیت ها را خریداری می کردیم و نمی توانستیم به لیتوانی سفر کنیم، نزدیک به 200 میلیون ریال خسارت به فدراسیون وارد می شد اما امیدواریم فردا (شنبه) بتوانیم این بلیت ها را خریداری کنیم.
مدیر تیم های ملی بسکتبال ایران تاکید کرد : لیتوانی یکی از تیم های قدرتمند اروپا و جهان است که از شش بازیکن شاغل لیگ حرفه ای باشگاه های آمریکا (ان.بی.ای) بهره می برد.
وی ادامه داد: لیتوانی در بازیهای المپیک 2008 پکن توانست تیم ایران را شکست دهد. بدون شک رویارویی با این تیم برای بسکتبال ایران یک فرصت گرانبهاست که امیدواریم بتوانیم از آن به خوبی استفاده کنیم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-20:49

نزول بسکتبال ایران

نزول بسکتبال سه نفره ایران
ساعت خبر: 15:55 - تاریخ خبر: 28/05/1389

تیم بسکتبال 3 نفره ایران برای کسب یکی از رده های نهم تا 16 این رشته در بازیهای المپیک رده های سنی در سنگاپور به رقابت می پردازد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در روز آخر مرحله گروهی در گروه 2 تیم ایران امروز استراحت کرد اما با توجه به پیروزی 31 - 27 آرژانتین مقابل لیتوانی و برتری 30 - 7 مصر مقابل پاناما تیم ایران با 6 امتیاز حاصل از دیدارهای قبلی در گروه خود چهارم شد.

از این گروه آرژانتین با 8 و لیتوانی با 6 امتیاز به دور یکچهارم پایانی صعود کردند و مصر با 6 امتیاز به همراه ایران برای رده های پائین رقابت می کنند.بدین ترتیب تیم ایران روز شنبه به مصاف تیم نیوزیلند خواهد رفت و در صورت پیروزی روز یکشنبه باید به دیدار برنده تیمهای فیلیپین و افریقای مرکزی برود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-20:48

لیگ ‌برتر بسکتبال درسال89

جلسه هماهنگی لیگ ‌برتر بسکتبال درسال89
ساعت خبر: 10:16 - تاریخ خبر: 29/05/1389
فدراسیون بسکتبال در نامه‌ای از مسئولان باشگاه‌ها برای حضور در جلسه هماهنگی لیگ‌برتر 89 دعوت کرد.
 

در نامه محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال به مدیران عامل  باشگاه‌های (مهرام،پویا و دانشگاه آزاد)تهران، ذوب آهن اصفهان،توزین الکتریک کاشان،صبا مهر قزوین،لوله a.s شیراز، شهرداری گرگان، هیات بسکتبال شهرکرد، پتروشیمی بندرامام، راه و ترابری قم و حفاری ملی ایران آمده است: احتراما به استحضار می‌رساند اولین جلسه هماهنگی و بررسی نوع قراردادهای بازیکنان و کادر فنی و برنامه‌ریزی مسابقات سوپر لیگ سال جاری در روز دوشنبه اول شهریور ماه ساعت 16  در محل تالار اجتماعات سالن بسکتبال آزادی تشکیل می‌شود.
خواهشمند است درصورت تمایل به شرکت در مسابقات سال جاری در جلسه فوق همراه با سرمربی تیم شرکت فرمائید. عدم حضور حضرتعالی به منزله انصراف از شرکت تلقی می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-02:12

*****تیم ملی فردا راهی اردوی لیتوانی می‌شود*****

در صورت تهیه بلیت
تیم ملی بسكتبال فردا راهی اردوی لیتوانی می‌شود

خبرگزاری فارس: كاروان تیم ملی بسكتبال در صورت تهیه بلیط فردا راهی اردوی لیتوانی می‌شود.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از صدور ویزای ملی‌پوشان بسكتبال برای حضور در ادروی لیتوانی احتمال برگزاری این اردو افزایش یافت.
مسئولان فدراسیون كه از عدم صدور ویزا برای سفر ابراز نگرانی كرده بودند، روز گذشته این مشكل حل شد و ویزای بازیكنان و كادر فنی صادر شد.
در حال حاضر تنها مشكل اعزام تیم ملی به لیتوانی تهیه بلیط است كه فردا در صورت برطرف شدن این مشكل حضور در اردوی لیتوانی قطعی می‌شود.
محمدرضا مشحون، رئیس سازمان تیم‌ها ملی بسكتبال گفت: خوشبختانه سفارت لیتوانی ویزای بازیكنان را صاد كرد و فردا در صورت تهیه بلیط عازم این كشور خواهیم شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-02:10

حدادی: استقلال با تغییراتی كه داشته، خوب نتیجه می‌گیرد

می‌خواهیم در مسابقات جهانی زنگ تفریح نباشیم
حدادی: استقلال با تغییراتی كه داشته، خوب نتیجه می‌گیرد

خبرگزاری فارس: بازیكن ایرانی تیم بسكتبال ممفیس گفت: استقلال با این همه تغییراتی كه داشته، خوب نتیجه می‌گیرد.


حامد حدادی كه برای تماشای دیدار تیم‌های استقلال و پیكان به ورزشگاه آزادی آمده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: خیلی وقت بود به ورزشگاه آزادی نیامده بودم. دوست خوبم پژمان منتظری لطف كرد و با در اختیار گذاشتن بلیت، شرایط حضورم در ورزشگاه را فراهم كرد.
وی با تاكید بر اینكه علاقه خاصی به تیم استقلال دارد، گفت: با وحید طالب‌لو، پژمان منتظری و فرهاد مجیدی دوستی دیرینه‌ای دارم.
حدادی درباره وضعیت تیم استقلال، گفت: چند بازی قبل این تیم را دیده‌ام. البته كارشناس فوتبال نیستم؛ ولی این تیم بازیكنان زیادی را جابه‌جا كرده؛ ولی مطمئنم در آینده نتایج خوبی را خواهد گرفت.

وی درباره آخرین شرایط تیم ملی بسكتبال، گفت: برای حضور در بازی‌های جهانی تركیه خود را آماده می‌كنیم. 70-80 درصد آماده هستم و قصد دارم در بازی‌های جهانی عملكرد خوبی داشته باشم.
حدادی ادامه داد: تمام تیم‌های حاضر در این مسابقات قوی و با برنامه هستند. این باز‌ی‌ها در سطح اول جهان برگزار می شود. هدف ما این است كه زنگ تفریح حریفان نباشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-02:07

*****حریف ایران در جام‌جهانی مقابل كانادا پیروز شد *****

دیدارهای دوستانه/

حریف بسكتبال ایران در جام‌جهانی مقابل كانادا پیروز شد

خبرگزاری فارس: تیم بسكتبال اسلوونی در دیداری تداركاتی برابر كانادا به پیروزی رسید.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، این تیم كه حریف ایران در گروه B جام‌جهانی محسوب می‌شود، در ششمین بازی تداركاتی خود در یك هفته گذشته، شب گذشته موفق شد در تورنمنت چهارجانبه یونان، تیم كانادا را 86 بر 71 از پیش رو بردارد.
اسلوونی در یك هفته گذشته و در آستانه جام جهانی، برابر نیوزیلند، روسیه، صربستان (2 بار)، اسپانیا و كانادا به میدان رفته است.
شب گذشته نیز دیدار صربستان و یونان لغو شد.

در ادامه دیدارهای دوستانه امشب اسپانیا، قهرمان جهان و اروپا برابر لیتوانی به میدان می‌رود.
شانزدهمین دوره جام جهانی تركیه از روز 6 شهریور آغاز می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار جام جهانی 
نویسنده :نوید
تاریخ:1389/05/30-01:53

*****کلیپ بسکتبال*****

اگه بسکتبال دوست داری یه نگاهی به لینکستان بنداز
داغ کن - کلوب دات کام
شوت3امتیازی() 
  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو