تبلیغات
به وبلاگ تمام بسکتبالی نوید خوش آمدید - ****برنامه‌های جدید فدراسیون بسكتبال در سال 90 مشحون: امید اول قهرمانی آسیا هستیم همه‌ی برنامه‌ها برای تیم ملی پیش‌بینی شده است

تو دنیا فقط یه ورزش داریم اونم بسکتباله.....ایول به هر چی بسکتبالیه

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
اگه موافقی که وبلاگم رو بروز کنم لطفا یک نظر بذار مرسی . . . .


نویسنده :نوید
تاریخ:1390/01/14-02:23

****برنامه‌های جدید فدراسیون بسكتبال در سال 90 مشحون: امید اول قهرمانی آسیا هستیم همه‌ی برنامه‌ها برای تیم ملی پیش‌بینی شده است

محمدرضا مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: سال بسیار دشواری در پیش داریم. رقابتی سرنوشت‌ساز پیش‌روی تیم ملی بسكتبال ایران قرار دارد. رقابت‌های جام ملت‌های آسیا كه در شهریور در چین برگزار می‌شود و تك تك قدرت‌های بزرگ این قاره برای كسب سهمیه‌ی المپیك لندن قدم به عرصه‌ی این رقابت‌ می‌گذارند. تنها یك كشور می‌تواند به المپیك 2012 راه پیدا كند و به طور قطع اولین شانس قاره آسیا ایران است. قدرت و توانایی قهرمانی را داریم و با توجه به اتفاق‌های ناخوشایند سال گذشته انگیزه‌ی بالایی نیز برای قهرمانی به وجود آمده است.

وی با تاكید بر این مطلب كه حق ایران قهرمانی در بازی‌های آسیایی گوانگجو بود، ادامه داد: باید با قهرمانی در آسیا به المپیك 2012 نیز راه پیدا كنیم. برای رسیدن به این هدف راه دشواری را پیش رو داریم و البته برنامه‌ریزی‌هایی نیز انجام داده‌ایم و منتظر هستیم تا لیگ برتر را به پایان برسانیم. هیچ كشوری نیز بیكار نمانده و با برنامه‌های منظم و اردوهای مختلف آمادگی‌های خود را بدست می‌آورند و كار تیم ملی ایران را نیز دشوارتر می‌كنند.

مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بسكتبال با اشاره به رایزنی‌های فدراسیون برای برگزاری اردوهای خارجی تیم ملی تصریح كرد: در سال گذشته موجی از مصدومیت‌ها در بین ملی‌پوشان به وجود آمده بود كه نباید اجازه دهیم در سال جاری نیز تكرار شود. بزرگترین رقیب ایران در آسیا میزبان مسابقات است و شرایط مناسب‌تری خواهد داشت. برای حضور قدرتمند در این راه دشوار با دقت و تمركز خاصی برنامه‌ریزی كرده‌ایم. مكاتبه‌ها و رایزنی‌هایی را انجام داده‌ایم تا بتوانیم اردوهایی در خارج از كشور برگزار كنیم. برای كسب آمادگی كامل و رسیدن به شرایط فوق‌العاده تیمی باید حداقل بیست دیدار تداركاتی انجام دهیم و هدف فدراسیون برگزاری دیدار با كشورهای قدرتمند مخصوصا اروپایی است چون سطح بسكتبال ایران از دیگر كشورهای آسیایی بالاتر است و ما باید هماهنگی تیمی را برابر قدرت‌های دنیا محك بزنیم.

وی همچنین افزود: اگراتفاق‌های سال گذشته تكرار نشود و بتوانیم از تك تك ملی‌پوشان استفاده كنیم و آنها را به آمادگی كامل نزدیك كنیم امید اول قهرمانی هستیم. اما پیش از هر كاری باید دیدارهای تداركاتی مناسبی برگزار كنیم تا ملی‌پوشان در میدان‌های بزرگ تجربه‌های بزرگ كسب كنند.

مشحون درباره سطح رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نیز تاكید كرد: تیم‌های قدرتمندی در آسیا چشم به قهرمانی و حضور در المپیك لندن دوخته‌اند. به جز ایران و چین دیگركشورها بازیكنان بزرگی را به تابیعت خود درآورده‌اند و از آنها در تركیب تیم ملی خود استفاده می‌كنند. اردوهای مختلفی كه برگزار كرده‌اند و با قدرت كامل همانند ایران و چین در فكر قهرمانی هستند. مطمئنا همه‌ی تیم‌ها هماهنگ هستند چون جام ملت‌های آسیا در پیش رو است و هر كشوری جدا از قهرمانی در فكر حفظ ارزشهای ورزشی خود است و اجازه نخواهد داد تا به راحتی شانس خود را از دست بدهد. ایران نیز با برگزاری اردوهای باكیفیت و مناسب و انجام دیدارهای تداركاتی با قدرت كامل برای كسب عنوان قهرمانی وارد چین خواهد شد.

محمدرضا مشحون با اشاره به طولانی شدن دیدارهای لیگ برتر بیان كرد: به دلیل برگزاری‌ بازی‌های آسیایی گوانگجو این فصل از لیگ برتر بسكتبال با كمی تاخیر آغاز شده و با تداخلی كه لیگ با رقابت‌های غرب آسیا پیدا كرد تعداد دیدارهای معوقه تیم‌های ذوب آهن و مهرام نیز بیشتر شد. با تلاش مسوولان فدراسیون، لیگ برتر بسكتبال در اواخر اردیبهشت‌ به پایان می‌رسد و پس از آن بدون هیچ فاصله‌ای اردوهای تیم ملی بسكتبال نیز آغاز می‌شود. البته باشگاه مهرام در خرداد رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را در فیلیپین در پیش رو دارد. مهرام برای دفاع از عنوان قهرمانی خود و حفظ آبروی بسكتبال ایران در این رقابت‌ها شركت می‌كند و كار دشواری نیز در پیش رو دارد. در همین راستا پس از پایان لیگ برتر ملی‌پوشان حاضر در تركیب تیم مهرام عازم فیلیپین می‌شوند و دیگر بازیكنان ما در اردو و تمرین‌های تیم ملی حاضر می‌شوند تا از شرایط بازی عقب نیفتند. در واقع اردوی اصلی تیم ملی در نیمه‌ی دوم خرداد به طور رسمی آغاز خواهد شد.

مدیر تیم‌های ملی بسكتبال ایران با تاكید بر اهمیت‌ تكرار قهرمانی مهرام در آسیا ادامه داد: مهرام نماینده ایران در آسیاست. باید به فكر تكرار قهرمانی و دفاع از جایگاه خود باشد. كار بسیار دشواری دارد. رقابت‌های غرب آسیا نشان داد كه تیم‌های حاضر و باشگاه‌های كشورهای آسیایی پیشرفت زیادی داشته‌اند. بازیكن‌های مطرح در این باشگاه‌ها فعالیت می‌كنند و مهرام باید تلاش بسیاری برای قهرمانی داشته باشد.

مشحون با قبول فشارهای حاكم بر بازیكنان در رقابت‌های لیگ برتر بسكتبال تصریح كرد: قطعا این مطلب درست است كه فشردگی دیدارهای لیگ برتر فشار زیادی بر بازیكنان وارد می‌كند اما نباید فراموش كنیم ما و مجموعه‌ی بسكتبال ایران قدم به عرصه‌ی حرفه‌ای گذاشته است. وقتی پول حرفه‌ای می‌گیریم باید ورزش حرفه‌ای و تمامی شرایط آن را نیز قبول كنیم. بازیكنان بزرگ بسكتبال ایران قراردادهایی با مبالغ بالایی دارند. پس باید تمام این شرایط را نیز قبول كنند. یك بازیكن حرفه‌ای باید از نظر آمادگی جسمانی خود را كامل كند. به نظر من یك ملی‌پوش باید برای خود مربی بدنساز، فیزیوتراپ و ماساژور مخصوص به خود داشته باشد تا بتواند آمادگی كامل خود را در هر شرایطی حفظ كند. در ورزش‌هایی كه به صورت تن به تن انجام می‌شود باید بدن‌های بازیكنان نیز آماده برای رویارویی با هر اتفاقی باشد.

وی با تاكید بر طبیعی بودن این شرایط در ورزش حرفه‌ای ادامه داد: ورزش حرفه‌ای، پول حرفه‌ای و امكانات حرفه‌ای می‌خواهد و از طرف دیگر اتفاق‌های ناخوشایندی نیز دارد كه یك بسكتبالیست حرفه‌ای باید با قراردادن خود در شرایط مناسب با این مشكل‌ها مبارزه كند. فكر یك بازیكن نیز باید پیشرفت كند و هدف خود را برای هر چه بهتر شدن قرار دهد. در این فصل نیز شرایط اینگونه بود. لیگ دیر آغاز شد و خیلی زود باید تمام می‌شد تا تیم ملی به رقابت‌های جام ملت‌ها برسد. فدراسیون نیز تمام تلاش خود را برای كاهش فشارها انجام داد.

مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بسكتبال با تاكید بر برنامه‌های فدراسیون در سال جدید درباره پشتوانه‌سازی این ورزش اظهار كرد: فدراسیون بسكتبال استعدادیابی‌های خود را در بین رده‌های پایه انجام داده است و هم اكنون نیز تمامی برنامه‌های خود را در سال جدید آغاز كرده است. نخستین اردوی نونهالان و نوجوانان ایران روز گذشته به پایان رسید و پس از استراحت كوتاه بسكتبالیست‌های ایران از روز پانزدهم فروردین دوباره تمرین‌های بازیكنان آغاز خواهد شد. در اردیبهشت ماه نونهالان ما تورنمنت ارزشمند تركیه را در پیش رو دارند و نوجوانان نیز رقابت‌های بسكتبال غرب آسیا را در اربیل عراق پیش رو خواهند داشت. هدف‌های بلندمدت فدراسیون بسكتبال ایران هم اكنون در حال عملی شدن است و ادامه پیدا خواهد كرد. با تمامی امكانات موجود تلاش خود را می‌كنیم تا ورزش بسكتبال ایران به جایگاه شایسته خود برسد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 

feet complaints
1396/06/24 02:11
Good day very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Amazing ..
I'll bookmark your blog and take the feeds also?
I'm satisfied to seek out a lot of helpful information right here within the publish, we'd like develop extra techniques in this regard, thanks
for sharing. . . . . .
What causes burning pain in Achilles tendon?
1396/05/6 19:44
Hello there, You've done a great job. I will definitely digg it
and personally suggest to my friends. I'm sure they'll be benefited
from this website.
http://ameblo.jp
1396/04/30 01:30
Hi there great blog! Does running a blog similar to this take
a massive amount work? I have absolutely no expertise in computer
programming however I had been hoping to start my own blog
soon. Anyhow, if you have any suggestions or techniques for new blog owners
please share. I know this is off topic but I simply needed to ask.
Kudos!
mosleylfylkacney.hazblog.com
1396/04/22 05:35
Hello, yes this paragraph is in fact fastidious and I
have learned lot of things from it on the topic of blogging.
thanks.
foot pain by arch
1396/04/21 08:30
Hi, Neat post. There's an issue with your website in web explorer, would test this?
IE nonetheless is the market leader and a big component of folks will omit your magnificent writing because of this
problem.
lushace5919.jimdo.com
1396/02/22 10:51
Keep on writing, great job!
manicure
1396/01/13 07:41
Heya i am for the first time here. I came across this board and I in finding It really useful & it helped me out a lot.

I hope to present something again and aid
others like you aided me.
amin
1390/01/15 14:55
سلام اقا نوید

اگر مایل به تبادل لینک هستی منو بلینک
من الان تو رو میلینکم

kingjamse.mihanblog.com
پاسخ نوید : لینکت کردم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر